wtorek, 4 kwietnia 2017

Serwetka biała

Święta tuż tuż a jeszcze żadnego jajeczka nie ubrałam ale jak zobaczyłam na FB tę serwetkę, tak mi się spodobała, ze musiałam ją zrobić.
Kupiłam "Moje Robótki" nr 2 z tego roku z jej wzorem. 
Autorem wzoru jest Laura Bziukiewicz. 
Wzór prosty, ale nie wiem dlaczego zrobienie jej trochę przysporzyło mi złości i problemów. 
Oto ta serwetka:
Nici Aida biała 30. Średnica 30 cm.

Miałam gotowy wzór więc mogłam zaplanować pracę. Starałam się aby było jak najmniej wiązań. Zaczynałam pracę dwoma czółenkami i zakończyłam ciąg po czwartym rzędzie.
 Kolejny ciąg poprzez odpowiednie przejścia do następnego okrążenia  to 4- 9 rzędu. I ostatni rządek który świetnie mi się robiło jak wcześniej ale tylko na początku . Fakt , że robiłam późno w nocy, około a nawet po północy zrobiłam kilka pomyłek , które zauważałam zaraz więc prułam . Powinnam przerwać a ja dalej . Wydawało mi się , ze jest dobrze ale w pewnym momencie rozłożyłam , a tu błąd a ja już prawie jeden element koniczynkowy  zrobiłam. Zaczęłam delikatnie rozwiązywać supełki . Zostawiłam do rana a rano zapomniałam i robiłam dalej. Zrobiłam około dwadzieścia elementów od momentu pomyłki ale chciałam policzyć ile zrobiłam i ile mi zostało. Okazało się , że brakuje mi dwa elementy i szukanie. Znalazłam. 

Najpierw złapałam nożyczki i chciałam ciąć. Może nawet cały ten ostatni rządek. Ale uspokoiłam się , spojrzałam jeszcze raz , nacięłam tam , gdzie był błąd, wyjęłam nici osnowy i dowiązałam, , wrobiłam i zakończyłam . Nie widać zupełnie , gdzie to było. Ale ciesze się , ze ją zrobiła, chociaż z problemami.
I jak zwykle sesja zdjęciowa:)Dziękuję serdecznie, że zaglądacie . 
Bardzo mnie cieszy, ze małpki szydełkowe spodobały się również Wam. Dziękuję za miłe komentarze. 
 

6 komentarzy:

 1. Kaziu przepiękna jest ta serwetka. podziwiam od zawsze Twoje frywolitkowe dzieła. A z tym błędem poradziłaś sobie koncertowo, w życiu bym go nie znalazła.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna serwetka i dobrze,że udało się bez cięcia ją dokończyć :)
  Tę którą mam ciągle podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. daje po oczach i nie dziwię się iż rodziła pomyłki
  ja pewnie zlikwidowałabym nieco pikotek
  KonKata

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo tu zostawione jest dla mnie zaszczytem i sprawia mi radość.
Dziękuje serdecznie:)