wtorek, 27 sierpnia 2013

frywolitka, kursik cz.4." split rings"

Oczka lewe- odwrócone czy split rings?

Różne nazwy spotkałam , najbardziej jednak ta mi się spodobała i tej będę używała. Zanim przejdę do tematu  podaję link moich kursików, w tym 3 frywolitkowe. Pokazuję od podstaw , jak nauczyć się czółenkowej frywolitki:  http://mojeprace.blogspot.com/search/label/kursiki

A teraz  oczka lewe.
Aby zrobić taki ścieg jak na zdjęciu poniżej musimy użyć dwóch czółenek. Tu specjalnie by było wyraźniej mam inne kolory nici nawinięte na czółenkach.
Do czego potrzebujemy tego ściegu. Często zdarza się , że możemy przejść kółeczkiem do następnego rzędu serwetki, bez ucinania nici i przez to również zmniejszamy ilość supełków, które nieraz są kłopotliwe:)

 Poza tym wykorzystujemy ten ścieg w niektórych rzędach serwetek , różnych koronkach , nawet przy biżuterii. Np.:
by zrobić różyczkę robimy właśnie w ten sposób lecz z różną ilością słupków taki pociąg czy węża z kółeczek. Pierwsze kółeczko wykonujemy w całości jednym czółenkiem, dopiero w następnych kółeczkach używamy obu czółenek. myślę, że filmik rozwieje wątpliwości mimo, że powinien być odwrócony o 90 stopni. niestety to tak jak się robi filmiki samemu , komórką , której nie da się położyć boczkiem: Miłego supełkowania . Szukam odpowiednich nici i będę robiła kołnierzyk. Właściwie krok po kroku, może przyłączycie do zabawy???

7 komentarzy:

 1. I znów obiecuję,że się kiedyś za te frywolitki zabiorę;)Przy takiej nauczycielce,grzech nie skorzystać;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki kursik uważam za bardzo fajny i przydatny,można się wiele nauczyć ,no może nie ja ale inni z wielką chęcia wypróbują Twoje frywolitkowe szaleństwa.Mnie ciągle z takimi przyborami do takiego dziergania nie po drodze.Ale kto wie może się kiedyś polubimy,tzn ja i te czółenka i inne szydełka.Miłej nocki kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję serdecznie, wiele rzeczy można się nauczyć, wystarczy po prostu chcieć!Pozdrawiam serdecznie.papa

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajny kursik- jedno czółenko mam, muszę dokupić drugie i zaczynam naukę :)
  Zapraszam na candy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieki za kursik myślę iż po dokładnym obejżeniu filmiku nauczę sie kółeczek gęsiego próbowałam kiedys ale mi nie wyszło pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurs świetny. Bardzo jasno wytłumaczyłaś jak to jest z tymi oczkami odwróconymi. Szacunek Kaziu! Jesteś niezastąpiona. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo tu zostawione jest dla mnie zaszczytem i sprawia mi radość.
Dziękuje serdecznie:)