czwartek, 18 lipca 2013

Frywolitka czółenkowa- kursik częsć 2

Jedno czółenko i motek

Już potrafimy zrobić kółeczko frywolitkowe. Dziś nauczymy się robić pikotki i łączyć kółeczka.
Pikotki- to również słupki składające się z 2 półsłupków (prawego i lewego) z tą różnicą , że pierwszy półsłupek- prawy jest nieco luźniejszy i robimy 2-gi półsłupek ścisły i całość dosuwamy do poprzednich supełków.
Pikotki robimy bo dodatkowo zdobią koronkę( dodają jej ulotności, delikatności) ale również są pomocne przy łączeniach różnych elementów: kółeczka , łuczki, kolejne rzędy...

 Na początku możemy ćwiczyć kółeczka z pikotkami i łączyć kółeczka. Między kółeczkami zostawić nieco nici , żeby móc robić następne kółeczko.
W miejscu gdzie kółeczka mają być połączone, nitkę z robionego kółeczka przeciągamy (szydełkiem) przez pikotkę - w miejscu łączenia i przez pętelkę przeprowadzamy czółenko, tak by wciąż nić na czółenku przesuwała się!
To wszystko jest bardzo proste ale czy udało mi się tak przedstawić?
 W razie wątpliwości chętnie pomogę:)

4 komentarze:

 1. Jesteś wielka;)Tak starannie przygotowujesz kursy,że tylko się uczyć;)Ja jeszcze nie jestem gotowa na frywolitkę,ale jak tylko znudzi mi się wiklina i szydełko,to będzie pierwsza rzecz,za jaką się zabiorę;)
  Uściski;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny kursik:)Może i ja kiedyś skorzystam.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem Ci jak patrze na Twoje prace to buzia sama się uśmiecha,Ja nie potrafię takich cudeniek robić,a Twoje są PIĘKNE.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Kursik super,jak dla mnie to na razie czarna magia,ale jak opanuję kiedyś szydełko to może się i za to wezmę.Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo tu zostawione jest dla mnie zaszczytem i sprawia mi radość.
Dziękuje serdecznie:)